Вторият мач между двата отбора е тази вечер. Снимка Община Бургас

Отборът на "Нефтохимик 2010" стартира с успех срещу ЦСКА полуфиналната серия при волейболистите. Играе се до 3 победи от 5 мача. В първата среща бургазлии надиграха съперника си като гости в столичната зала "Христо Ботев" с 3:2 гейма.

Мачът беше изключително драматичен, но с по-здрави нерви накрая се оказаха момчетата на треньора Николай Желязков.

Резултатът в отделните геймове е 25:19, 23:25, 25:23, 23:25, а в тайбрека 15:12.

Николай Учиков беше най-резултатен с 26 точки. Капитанът Георги Петров завърши с 15 точки. Вторият мач между двата отбора е тази вечер, понеделник от 18:30 часа и ще се играе отново в зала "Христо Ботев".

Любителите на волейбола може да го наблюдават в прякото излъчване по един от каналите на "Диема спорт".

После серията се мести в Бургас. Мач №3 е на 5 април, петък, от 18:30 часа, а евентуалният четвърти двубой е на следващия ден - събота отново в спортна зала "Младост".
В другия полуфинал се срещат отборите на "Хебър" и "Добруджа 07". Първата среща завърши 3:0 за пазарджиклии.