Бургазлии записаха трудна победа в първата среща. Снимка Черноморие-бг

Бургаският волейболен отбор на "Нефтохимик 2010" е на победа от класиране на полуфинал в националната Суперлига. В домакински мач №1 от четвъртфиналите, бургазлии спечелиха трудно с 3:1 гейма (21:25, 25:19, 26:24, 32:30) срещу тима на "Добруджа 07" - Добрич. Показателна е четвъртата част, която момчетата на треньора Николай Желязков взеха с 32:30 точки, след поредица от драматични обрати и висок адреналин.

Най-полезен волейболист стана Денис Карягин. Младият посрещач завърши с 21 точки (2 аса и 61 % ефективност в атака). Включилите се като резерви Жани Желязков и Илия Петков добавиха съответно 13 и 12 точки. В четвъртфиналната серия се играе до 2 победи от 3 мача.

Вторият мач е на 26-ти март, петък, от 18:30 часа в Добрич и отново ще бъде предаван директно по "Диема спорт 2". При успех "Нефтохимик 2010" си гарантира участие на полуфинал. Ако победите станат една на една, ще има трети решителен двубой в зала "Младост" на 29-ти март

Преди броени дни бургаският тим за пети път триумфира на финала на Купата на България