ОФК Поморие направи равен мач 1:1 срещу Лтекс

Отборите на ОФК "Поморие" и ПФК "Литекс" завършиха на равно 1:1 в днешния двубой от 15-ия кръг на първенството на Втора лига. И двата гола паднаха през II-то полувреме. Първата опасност възникна в 12'-а минута пред вратата на гостите, след като защитникът Николай Христов изби топката пред голлинията. Десет минути по-късно Живко Петков вкара с глава,но гол за Поморие не беше зачетен заради засада. Тимът от Ловеч поведе в 56-а минута, след гол от дузпа на Методи Костов. Четвърт час преди края съдията Рюстем Карагерен можеше да отсъди наказателен удар и в полза на домакините, но подмина игра с ръка на резервата Тихомир Кънев в наказателното поле. Все пак в 86-а минута главният рефер посочи бялата точка в пеналта на Литекс за нарушение на Мартин Симеонов срещу Кирил Георгиев. Симеонов получи втори жълт и червен картон,а Любомир Божинов не сгреши от 11-те метра. Така в мача бяха раздадени 10 жълти и 1 червен картон. В следващия си мач ОФК "Поморие" ще играят отново на стадион "Лазур" /Бургас/ срещу "Локомотив" /Горна Оряховица/. Срещата от 16-и кръг ще бъде на 25-и ноември /събота/ от 14:30 часа.