Отборът на "Поморие" претърпя загуба при гостуването си. Снимка ОФК Поморие

Отборът на  ОФК "Поморие" загуби мача си от IX-я кръг на Втора лига. Морският тим отстъпи с 0:1 при гостуването си на "Марица" на стадион "Коматево" в Пловдив.

В 6-та минута Гюзелев изведе Юруков, но Тодоров успя да спаси удара му. След половин час игра хубава атака на "Марица" завърши с удар над вратата на Юруков. Секунди по-късно Антон Иванов отправи удар от над 25 метра, но Николов внимаваше и улови. В 38-та минута след разбъркване в наказателното поле Атанас Ташолов се оказа най-съобразителен и с хубав удар не остави шанс на Тодоров – 1:0.

През втората част възпитаниците на Малин Орачев натиснаха своя съперник. В 47-та минута Бекир Расим стреля опасно с глава покрай вратата. В 77-та минута пък Живко Петков прати топката покрай вратата.В 83-та минута Димитър Юруков беше изведен чудесно сам срещу Тодоров, но вратарят скъси ъгъла и спаси изстрела. В 89-та минута Бекир Расим извърши много груб фаул в средата на терена срещу Иван Гендов и съдията го изгони с директен червен.