Следващата среща на Поморие е в София

ОФК "Поморие" постигна първа победа като домакин от началото на сезона на Втора лига.В мач от XVI-я кръг възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров се наложиха с 2:1 над "Локомотив" - Горна Оряховица на стадион "Лазур" в Бургас.

Поморийци откриха резултата в 20′а минута, когато Ахмед Ахмедов завърши образцова три ходова атака.Пет минути по-късно Ндонбала удари напречна греда за гостите.В 39′а минута домакините отбелязаха втори гол чрез Борис Тютюков, който порази мрежата с далечен шут.

Четири минути след почивката "Локомотив" намали на 2:1 с попадение на резервата Деян Христов, който влезе в игра от началото на второто полувреме.

До края на мача играта се накъса и резултата се запази.

Следваща последна среща от полусезона на първенството на Втора професионална лига отборът на ОФК "Поморие" гостува на ФК "Царско село" на 2-и декември, събота, от 14:00 часа в София.