Поморийци завършиха срещата с победа. Снимка Архив

Отборът на ОФК "Поморие" спечели с 3:0 морското дерби срещу ОФК "Несебър". Воденият от Веселин Бранимиров тим се наложи като гост с класическото 3:0. Първото полувреме премина при равностойна игра без сериозни положения и пред двете врати. Съперниците си размениха по няколко опасни удари от далечни разстояния. Все пак в 40-а минута "Поморие" успя да поведе в резултата. След центриране на Слави Шопов, Бекир Расим овладя топката на гърди и от въздуха я прати в горния десен ъгъл на противниковата врата.

През второто полувреме отново липсваха чисти голови положения. Въпреки това, в 54-а минута Живко Петков центрира отляво, а Антон Иванов от непосредствена близост до вратата удвои аванса на гостите.

До края на мача "Несебър" упражни натиск, но възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров се защитаваха изключително компактно и не позволиха сериозни опасности пред вратата си. Крайният резултат бе оформен в 86-а минута от Ростислав Петров с премерен удар от границата на наказателното поле.

При следваща среща отборът на ОФК "Поморие" ще гостува на ПФК "Струмска слава" - Радомир на 4-и ноември, събота, от 14:30 часа.