Тимът от Поморие бе домакин на срещата, която се игра на стадион Лазур

ОФК "Поморие" загуби двубоя срещу "Локомотив" - София с 2:3 в оспорван последен мач от десетия кръг на Втора професионална лига. Срещата се игра на стадион "Лазур" в Бургас, а поморийци бяха домакин на мача.

Отборът на "Поморие" откри резултата още в 6-а минута, след точно изпълнение от дузпа на Любомир Божинов. Съдията Радослав Гидженов отсъди наказателен удар за нарушение на вратаря Ивайло Яначков срещу Живко Петков.Гостите обаче изравниха чрез Мартин Станков в 26-а минута.В самия край на първото полувреме Божинов отново изведе домакините напред след далечен удар и грешка на Яначков.

След почивката, столичния тим направи пълен обрат в резултата. "Локомотив" наказа колективните грешки в защитата на съперника и поведе с 3:2, след попадения на Емил Виячки (72′а) и Иво Иванов (82′а).

Мачът беше дебют на новия старши треньор на ОФК "Поморие" Веселин Бранимиров.

Следва 2-седмична пауза в първенството поради участие на Българския Национален отбор в Световните квалификации.