Проф. Бозов (в средата) спечели първото място при преподавателите. Снимки университет Проф. д-р Асен Златаров

Проф. Христо Бозов стана първи в класирането при преподавателите в Седмицата на спорта, която се проведе в университет "Проф. д-р Асен Златаров". Спортната проява се организирана от катедра "Физическо възпитание и спорт" съвместно със Студентския съвет. В нея участваха студенти и преподаватели. Спортната седмица започна с цар футбол. В надпреварата се включиха 3 отбора. За първи път в състезанията по тенис на маса участваха и преподаватели от висшето училище.

Класирането на преподавателите: 1-во място - проф. Христо Бозов, 2-ро място - доц. Николай Миринчев, 3-то място - проф. Валентин Ненов.

На първо място при студентите се класира - Серхат Ахмедов Сюлейманов МЕД28, на второ - Тодор Николаев Тодоров Иф 73, на трето - Mартин Тодоров Киряков Иф70.

В състезанията по волейбол участваха 3 отбора. Победители са сборен отбор от групата за специализирана спортна подготовка по волейбол.

В спортно-анимационните игри се включиха 9 отбора (54 души), представители на почти всички специалности в университета.

След оспорвано и много емоционално състезание победителите са: 1-во място - отбор "Светкавица", специалност "Предучилищна, начална и училищна педагогика", на 2-ро място - отбор "Медицински сестри", специалност "Медицинска сестра", на 3-то място - отбор "Акушерки 2", специалност "Акушерка", на 4-то място - отбор "Кости", специалност "Рехабилитатор".

Седмицата на спорта ще завърши с поход  в околностите на село Воден, община Болярово, който включва: пешеходен преход с дължина 5 км и продължителност 2 часа до разкопките на Парорийския манастир край село Воден, влизане в Месомелската пещера, върху която е бил изграден манастира, почистване на отпадъци, изхвърлени от бежанци в гората по трасето на най-дългия маршрут в Странджа.