Адриан Бояджиев от варненския клуб Ичи Геки също спечели титла. Снимки Румен Генов

Три титли спечелиха българските състезатели по карате киокушин в първия ден на Европейското първенство за всички възрасти, което се провежда във Варна. В него участват 700 състезатели от 21 страни. Рая Димитрова е само на 15 години и стана европейска шампионка на ката със страхотно изпълнение на татамито. Тя е представител на варненския спортен клуб "Ичи Геки".

Много добро изпълнение направи боецът от СК "Спирит" - Бургас - Стратимир Стратиев. При юношите 16-17 години той се пребори за титлата, след като победи румънски състезател на финала в категория над 80 кг. Стратимир изигра изключително правилно тактически мача си и взе златото.

Още една титла за България извоюва през първия ден на първенството - Адриан Бояджиев от СК "Ичи Геки" - Варна. При момчетата 10-11 години на кумите той успя да се пребори за европейския трофей.

Първенството във Варна продължава и днес.