DSCN0229

DSCN0229

Бургаски фехтовачи обраха медалите

от всички клубове в цялата страна, и претендентите за шампионската титла в различните възрасти и оръжия бяха стотици. Въпреки жестоката конкуренция и многобройните участници децата показаха класа и перфектна подготовка и заеха призовите места. Най-голяма гордост за нас са малките фехтовачки на сабя до 10 години, които от 4 медала взеха 3 от тях. Ето и класирането:

Шпага - момчета до 10 години:

Тимур Хюсеим - фехтовален клуб "Корсар" Бургас – 6-то място. Александър Янев - фехтовален клуб "Корсар" - Бургас - 7-мо място. Кристалин Железчев
фехтовален клуб "Корсар" - Бургас, 8-мо място.
Сабя - момичета до 10 години:
Божидара Константинова - фехтовален клуб "Несебър" - 2-място, сребърен медал, Ева Иванова - фехтовален клуб "Корсар" Бургас – 3-то място, бронзов медал, Михаела Николова - фехтовален клуб "Корсар" Бургас - 3-то място, бронзов медал, Боряна Георгиева - фехтовален клуб "Корсар" Бургас - 6-то място, Марина Апостолова - фехтовален клуб "Несебър" - 7-мо място.
Голяма гордост също е и за нас успеха на момичетата и момчетата в по-голямата възрастова група до 13 години, на оръжие сабя, където участниците бяха при момчетата 39 фехтовачи от цяла България и 32 момичета.
Ето и класирането при тях:
Сабя Момчета до 13 години:
Почетното 3-то място и първи медал до 13 години на сабя при момчета успя да спечели, Петър Иванов - фехтовален клуб "Корсар" Бургас – 3-то място, бронзов медал, Георги Аладжов - фехтовален клуб "Корсар" Бургас – 6-то място, Георги Златаров - фехтовален клуб "Корсар" Бургас – 9-то място.
Сабя момичета до 13 години:
Мария Симеонова - фехтовален клуб "Корсар" Бургас – 5-то място, Антония Сарафова - фехтовален клуб "Корсар" Бургас – 10-то място.
А на отборното състезание при момчетата до 13 години на сабя, отборът на фехтовален клуб "Корсар" Бургас зае ІІ-място, и взе сребърните медали от
състезаващите се 12 отбора от цяла България. Момичетата заеха 4-то място при отборната надпревара на сабя до 13 години.