Черноморец спечели срещата с 84:70 след обрат във втората четвърт. Снимка Авторът

При откриването „Арена Бургас“ ликува с първа победа, която за радост на домакините изкова „Черноморец“. Пред изпълнените с привърженици трибуни бургаският тим се наложи за втори път над "Рилски спортист" и поведе в полуфиналната серия с 2-1 успеха. Момчетата на Васил Евтимов победиха носителя на Суперкупата на България с 84:70 след обрат във втората четвърт.

Гостите стартираха по-добре и спечелиха първата част с 25:18. Пред погледите на президента Румен Радев, министъра на спорта Весела Лечева, кмета на Бургас Димитър Николов, областния управител Мария Нейкова, народни представители и фенове през втория период „Черноморец“ отговори със серия от 17-6 и стигна до пълен обрат 35:31. На полувремето домакините се оттеглиха при 42:37.

След подновяването на играта „Рилски спортист“ стопи изоставането си само на точка 42:41. „Черноморец“ обаче не изпусна своя шанс и увеличи преднината си до 9 точки – 60:51. В заключителната част „акулите“ дръпнаха още повече напред с 16 точки и затвориха мача с победа от 84:70.

За успеха на „Черноморец“ най-резултатен бе Джордан Тъкър, който записа 27 точки, включително 5 тройки. Николай Титков и Николай Георгиев се отчетоха с по 10. По 8 точки добавиха Мунис Туту (8 асистенции), Георги Боянов (6 борби) и Брайс Нзи. Симеон Лепичев овладя 11 борби и завърши със 7 точки.

В полуфиналната серия на НБЛ се играе до три успеха от пет двубоя. Четвъртият двубой между „Черноморец“ и „Рилски спортист“ е на 20 май (събота) от 19.00 ч., отново в „Арена Бургас“.