"Черноморец – Бургас" победи "Равда" в контрола с 2:1

Пламен Крумов откри след хубава комбинация в наказателното поле на гостите още в 3-та минута. Последва силен натиск на "акулите" и в 23-та минута Георги Андонов след самостоятелна акция покачи на 2:0.

До края на полувремето бургаския тим беше по-настойчив, но до ново попадение във вратата на "Равда" не се стигна.

През второто полувреме дъждът още повече се засили и накара футболистите да играят на предела на възможностите си. Верен на практиката в първите контроли да се използват всички футболисти, Красимир Балъков заложи на изцяло нова единайсеторка. Черноморци имаха териториален превес, но при една контраатака Петър Колев успя да надиграе защитата на домакините и да отбележи почетен гол за новаците в Източната "Б" група.

В края на срещата опасни изстрели към вратата на Равда отправиха Тони дос Сантос, Мартин Тошев, Роберто Карбони и Костадин Дяков, но резултатът се запази непроменен.

Следващият мач на стадион "Лазур" е в понеделник, 11 юли  когато "Черноморец-Бургас" ще срещне тима на Созопол.