“Черноморец-Бургас” победи “Сливен” в мач на ветерани

на градския стадион в Сливен, за да гледат двубоя. Двата отбора играха много приятен футбол с технични изпълнения пред двете врати. Първи до гола стигнаха домакините, които откриха резултата след хубав изстрел на Деян Петков. Минута по-късно най-изявеният голмайстор на “Черноморец” Владо Стоянов изравни. Малко след това Фреди Бобич с плътен удар от границата на наказателното поле доведе резултата до 2:1 в полза на “акулите”. Малко по-късно отново европейския шампион с Германия Фреди Бобич бе безмилостен и покачи на 3:1.

Малко след почивката домакините намалиха на 3:2 от дузпа чрез Живко Келепов, а веднага след това Бобич покачи на 4:2. Красимир Балъков отбеляза с красив удар от границите на пеналта за 5:2, а последното попадение за домакините отбеляза отново Келепов.

За отбора на “Сливен” играят трима бургаски футболисти на “Черноморец” - Деян Петков, Нено Ненов и Иван Цветанов. Съставът на гостите бе: Еролин Кючуков, Мирослав Кралев, Велиян Парушев, Петър Хубчев, Стефан Миндов, Владо Вълчев, Симеон Чилибонов, Илия Груев,  Владо Стоянов, Красими лъков, Фреди Бобич.