Basket

Basket

"Черно море" спечели срещу "Ямбол", "Спартак" разби "Черноморец"

в началото на четвъртата част.
Двата отбора изиграха много оспорвана първа част. В началото й домакините поведоха със 7:2, но позволиха обрат до 7:9. Гостите увеличиха аванса си на 5 точки - 15:10, но с тройка на Милчо Борисов четири минути преди края на частта, домакините поведоха с 19:18. Играчите на "Черно море" увеличиха преднината си и успяха да вземат първата четвърт с 25:21.
Втората част на двубоя също бе много оспорвана, след като още в началото на четвъртината гостите успяха да изравнят при 25:25. Последва игра на приливи и отливи и от двата отбора, като водачеството в резултата се редуваше. Последваха още дверавенства последното при 36:36, след което гостите поведоха с 4 точки при 40:36. На почивката авансът на "Ямбол" бе 3 точки - 46:43.
След почивката гостите играха много по-добре от домакините и в защита, и в атака. Баскетболистите на "Ямбол" започнаха да трупат преднина,която след 5 минути игра стана 8 точки - 59:51.
Домакините се опитаха да намалят пасива си, но отличната защита на гостите не позволи това да се случи. Преди последната част "Ямбол" водеше с 11 точки - 60:71.
В началото на последната част гостите набързо отбелязаха 6 безответни точки и поведоха със 17 точки. Играчите на "Черно море" обаче успяха да покажат характер и постепенно намаляваха изоставането си, което минута и половина преди края бе 5 точки - 78:83. При този резултат Джон Офоегбу от гостите напусна игра за пет лични нарушения. Около 30 секунди преди края на последната четвърт Джими Хънт реализира тройка за Черно море и успя да изравни резултата. С кош на Пламен Алексиев със сирената домакините успяха да спечелят двубоя.
В друг мач от деня, "Спартак" разби "Черноморец" със 102:78, и остави на дъното в класирането бургазлии.
Илия Станков бе най-резултатен за победителите с 27 точки, като бе безгрешен от тройката и успя във всичките си 6 опита. Веселин Георгиев добави 19 точки, 6 асистенции и 5 борби, а Александър Дяковски се отчете с 16 точки и 7 асистенции.
За гостите пореден дабъл-дабъл направи Кирил Павловски - 28 точки и 17 борби. Константин Коев отбеляза 18 точки, а Деян Дунович добави 12.