"Черноморец-Поморие" загуби дербито със съседите от "Несебър" Тогава и в двата отбора бяха направени множество смени. През първото полувреме поморийските "акули" поддържаха превес, но пропуснаха няколко изгодни положения за откриване на резултата. На два пъти в завършващия удар не сполучи Бранимир Костадинов, а най-фрапиращият пропуск бе дело Андрей Атанасов. Новото попълнение на върха на атаката получи извеждащ пас от Любомир Божинов и напредна сам от центъра, ала вратарят Павел Станев го надигра в дуела.

След почивката опитните Ангел Стойков и Христо Марков, които влязоха като резерви, внесоха повече ред в играта на "Несебър" в средата на терена. Раздвижи се и голмайсторът Борислав Иванов, който порази на два пъти мрежата в 60-ата и 76-ата минути. Отлична асистенция за втория гол направи Марков. Самият той оформи крайното 3:0 в 81-вата минута.

"Черноморец-Поморие": Георгиев, Коев, Копаранов, Пехливанов, Лемперов, Митев, В.Филипов, Божинов, Щърбев, Бр.Костадинов, Атанасов /Балъков, Манев, Цв.Христов, Чакъров, Г.Димов, Калоянов/.

"Несебър": Григоров, Борисов, П.Колев, Рибарски, Ирфан, Християнов, Вели, Яшар, Кокалджиев, Иванов, Петров /Станев, Богданов, Марков, Стойков, Димитров, Ем.Николов, Л.Николов, Янков, Гонев, Божков, Илиянов, Дуков/.

Утре младите футболисти на "Черноморец-Поморие" заминават на 10-дневен лагер в Трявна. По време на подготовката там те ще изиграят последните си две контроли – на 21 юли с "Видима-Раковски" и на 24 юли с "Етър".