"Акулите" победиха "Черно море" с 1:0 Преди този мач последната загуба на "Черно море" пред собствена публика беше именно срещу бургазлии преди 2 години със същия резултат.

Голът в днешния мач беше "сготвен" по португалска рецепта. В 27-та минута Андре подаде към Педриня, който порази мрежата с остър шут по земя. Гостите можеха да поведат още в 8-та минута, но ударът с глава на Фернандес срещна левия страничен стълб. След почивката бургазлии съхраниха резултата без да позволят на съперника да стигне до чисти голови ситуации. В последната минута все пак бяха близо до изравняване, но безупречния в този мач Борел спаси от близо.

Стотина фенове от Бургас подкрепяха активно своите любимци през целия мач. Дебют със синия екип направи Пламен Крумов, който влезе като резерва през второто полувреме.

След победата над Черно море, мениджърът на Черноморец-Бургас направи следния коментар: Мачът беше борба по целия терен, което го очаквахме. И двата отбора показаха характер. Голът ни падна след перфектно разиграване. Това е стратегическа победа за самочувствието на футболистите. Доказахме, че успехите ни срещу ЦСКА и "Левски" не са случайни.