Поморийци взеха важни три точки. Снимка ОФК Поморие

Отборът на ОФК "Поморие" постигна ценна победа при второто си гостуване в град София срещу един от топ отборите във Втора професионална лига - "ЦСКА 1948". Поморийци се представиха повече от достойно на Националния стадион "Васил Левски", където играят като домакини армейците и успяха да победят с 2:1.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0, като и двата отбора изтърваха изгодни положения за отбелязване на гол.

През второто полувреме домакините установиха натиск към вратата на поморийци,но това отвори коридор за бързите контраатаки на гостуващия тим и в 50-та минута Борис Тютюков след самостоятелна акция отбеляза за 0:1.

Домакините заиграха със центрирания на високи топки пред вратата на гостите и около 70-та минута успяха да изравнят. В самия край на мача нова убийствена контраатака на възпитаниците на треньора Радослав Боянов, развита от Живко Петков и брилянтен пас към Теодор Стефанов донесе на "Поморие" ценна победа като гост.

Следваща среща на поморийци е срещу друг от лидерите в класирането на ВПЛ - "Арда" - Кърджали, на стадиона в Несебър на 3-ти ноември, събота.