Cherunoshi2

Cherunoshi2

Юношите до 19 г. на "Черноморец-Бургас" са вицешампиони

на шампиона "Литекс" с 3:2 и заслужиха сребърните медали. Черноморци си опекоха работата до почивката, на която се оттеглиха с класически аванс. Любомир Войнов откри с далечен шут, а Йордан Йорданов добави две попадения. Успокоени от надеждната преднина, бургаските юноши се отпуснаха през второто полувреме и допуснаха съперникът да ги доближи в резултата, но устискаха така важната победа.

Формацията на "Черноморец-Бургас", която се поздрави със значим успех, заслужава допълнителни адмирации и заради факта, че в нея се състезават юноши с година-две, че дори и с три по-малки от разрешената възраст до 19 г. В хода на сезона със сребърните медалисти работиха треньорите Владо Стоянов, Мирослав Кралев, Антон Спасов и Георги Бъчваров.