“Акулите” от Поморие спечелиха първи 3 точки

тъй като поморийските акули изтърпяват наказание за лишаване от домакинство, което изтече след този мач от петия кръг. Амбицирани от нулевия си актив след трите нещастни загуби от началото на сезона, черноморци започнаха срещата с пределна мотивация. Те имаха шанса да открият резултата още в 12-та минута след бърза контраатака, завършена от Бранимир Костадинов. В 26-та минута Петър Колев беше хванат и съборен в наказателното поле, а Любомир Божинов не пропусна да удвои от отсъдената дузпа. Самият Колев покачи на 3:0 в 33-та минута след отлична асистенция на Васил Калоянов. Малко преди почивката Милен Христов от “Светкавица” намали, след като наказа груба грешка във взаимодействието между Мирослав Коев и вратаря Янко Георгиев. “Акулите” от Поморие продължиха да доминират и през второто полувреме. Бранимир Костадинов увеличи на 4:1 с втория си гол в двубоя след самостоятелна акция в 55-та минута. Девет минути преди края тимът от Търговище стигна до втори гол, реализиран от Стефан Тошков.