IMGP9043

IMGP9043

"Черноморец" разгроми "Пирин" с 5:0

всичките 90 минути и заслужено се поздравиха с трите точки на края. Срещата започна в сравнително лежерно темпо, макар бургазлии да контролираха събитията на терена. Първата опасност дойде в 14-та минута, когато удар на новото попълнение Баламанджи беше избит в корнер. Последваха още две добри положения на Николай Павлов и Чико. Резултатът беше открит в добавеното време на първата част. Николай Павлов успя да изпревари Абдиков и от малък ъгъл вкара топката в опразнената врата, като откри резултата на 1:0. Втората част започна с много по-добро темпо от първата. Само 9 минути след подновяване на играта резултатът беше удвоен. След центриране в наказателното поле от фаул, Яни Пехливанов се оказа най-съобразителен и отбеляза втория гол. Класическото 3:0 беше оформено в 73-та минута. Новото попълнение на тима Баламанджи вкара своя първи гол за тима, след като остана сам срещу Абдиков и го елиминира. 5 минути по-късно падна и четвъртия гол във вратата на неврокопчани. Николай Павлов отново беше изведен сам срещу вратаря, но централният нападател на "акулите" пусна топката в ляво, където беше Ванчо Траянов и за капитанът на бургазлии остана само да засече топката в празната врата за да постигне резултат от 4:0. Крайното 5:0 оформи Нажиб Амари в последната минута на срещата.IMGP9034 След тази победа отборът на "Черноморец" -  Бургас има в актива си 18 точки и заема 11-то място във временното класиране. В следващия кръг бургазлии гостуват в Ловеч на "Литекс". Срещата е тази сряда от 18:00 часа.След срещата помощник треньорът на "акулите" Петър Колев сподели своето задоволство от добрата игра на футболистите. "Първо искам да кажа, че днес изиграхме един от добрите си мачове. Първото полувреме имахме известни затруднения, тъй като трудно създавахме числен превес и ситуации за гол, но като подавания и контрол на топката, мисля че се получи добър мач за нашия отбор. Да ви кажа честно, спрели сме вече да броим точките. Играем всеки мач за максимален брой, пък накрая ще видим с колко ще завършим. Знаете, че има още мачове след края на втория полусезон", коментира след края на срещата помощник треньора на тима Петър Колев.