Cher119

Cher119

"Черноморец" взе 3 точки от "Локомотив"

положенията се редяха едно след друго  пред  двамата вратари. Във 2-та минута гостите от Пловдив нацелиха левия страничен стълб на Стоян Колев след далечен удар на Христо Златински. След тази ситуация домакините взеха инициативата и последователно Андонов, Жужу и Асис застрашиха вратата на Локомотив. В 29-та минута закономерното се случи и направилия страхотен мач Жагурта Хамрун - Жужу разпечата вратата на Лучини. Алжирецът открадна топката в средата на терена и след самостоятелен рейд се разписа във вратата на "смърфовете". До края на полувремето гостите удариха още една греда, след силен удар на Валери Георгиев извън наказателното поле.

През втората част домакините отново бяха по-добрият отбор на терена и след като пропиляха няколко чисти положения за гол, Жужу покачи на 2-0. Той открадна топката от играч на Локомотив и с фамозен удар, от около 25 метра, препарира Флориан Лучини. До края на мача остана време на Стоян Колев отново да покаже високата си класа, отразявайки удар на Базил Де Карвальо.

Официален дебют за "акулите" направи бразилецът Родригес Асис, който също изнесе силен мач.