IMG_0036-1

IMG_0036-1

"Нефтохимик" разгроми "Созопол" със 7:1

след гол на Живко Петков. В 19-та отново Петков отбеляза втория гол в срещата. Играчите на "Нефтохимик" се забавляваха и във видимо добро настроение отбелязаха още три гола до края на полувремето. Техни автори станаха Любомир Божинов на два пъти и Станимир Митев.

През второто полувреме Димчо Ненов пусна в игра нови 11 футболисти, които продължиха да нападат вратата на домакините, но невероятни пропуски на нападателите, запазиха резултата непроменен до 67-та минута. Тогава централният защитник Петър Патев с атрактивна задна ножица отбеляза шестия гол в мача. Малко преди края домакините получиха право да изпълнят дузпа, реализирана от Мишо Георгиев, който намали разликата до 6:1.

В 87-та минута Емануил Манев отбеляза седмия гол за "Нефтохимик" и оформи крайното 7:1 за гостите. Неприятна контузия през второто полувреме получи защитникът на "Нефтохимик" - Деян Лефтеров, който напусна принудително играта.

Добро впечатление в двубоя оставиха както дошлите на проби, така и всички останали футболисти, които вложиха много старание и се раздадоха в мача. В срещата не взеха участие Милен Христов, Стойко Сакалиев, Борис Ачан и Здравко Чавдаров.

В събота отборът на "Нефтохимик" ще проведе двустранна игра на стадиона в Долно Езерово, която поради големите горещини ще започне в 9 часа сутринта.