След ремите с Черноморец, поморийци излизат срещу Несебър. Снимка Архив

Отборът на ОФК "Поморие" завърши на равно 1:1 като гост на "Черноморец" - Балчик в морското дерби от 27-ми кръг от първенството на Втора професионална лига. Срещата протече равностойно като през първто полувреме гостите владееха повече топката, но за сметка на това
домакините бяха много бързи при развитие на контраатаките към вратата на "Поморие". Резултатът бе открит първо от "Черноморец" в 50-та минута с красив гол на голмайстора им Владислав Мирчев. Поморийци реагираха като ужилени, пренесоха играта пред вратата на домакините и след красива комбинация Християн Казаков възстанови равенството. До края на срещата и двата отбора организираха добри атаки, но до нов гол не се стигна.

Следваща си среща отборът на ОФК "Поморие" играе като домакин на градския стадион в Несебър с отбора на ОФК "Несебър". Морското дерби е на 5-и май, събота, от 18:00 часа.