Созопол загуби като домакин срещата с Оборище. Снимка Пресцентър ФК Созопол

Отборът на ФК "Созопол" изгуби шансове за оставане във Втора лига след загуба у дома от "Оборище" - Панагюрище с 1:3. Гостите играха по-организирано през първото полувреме и логично поведоха чрез Никола Георгиев в 37-мата минута. След почивката обаче "небесносините" се вдигнаха на щурм и трайно взеха инициативата. Удар с глава на Мирослав Иванов в 59-ата минута беше отразен от вратаря Александър Конов в десния стълб, но девет минути по-късно Кристиян Пешов изравни отново с глава. Домакините продължиха да атакуват още по-настървено, ала бяха наказани на контраатака в края. Фернандо Кавалканте направи 1:2 в 85-ата минута, а само две след това резервата Тодор Чаворски оформи крайния резултат.
И двата отбора не завършиха мача в пълен състав. За втори жълт картон съдията Васимир Ел-Хатиб от София отстрани от терена първо Мартин Сандов от гостите (59 мин.) и Стоян Мантаров от домакините (70 мин.).