SpartakU

SpartakU

"Спартак" стартира в Елитната с разгром

през първото полувреме, реализираха Георги Димитров, Десислав Дяков и Мурад Салим.
Срещата започна с очакван домакински натиск на соколите, които направиха няколко пропуска пред вратата на плевенчани, но в 16-ата минута все пак успяха да реализират чрез Георги Димитров. Седем минути по-късо Славомир Събков проби отдясно, нахлу в наказателното поле пусна топката успоредно на вратата, където Десо с пета реализира за 2:0. След втория гол гостите от Плевен свалиха гарда и на терена имаше само един отбор. В 35-ата минута Десо реализира трети гол за соколите, който бе и втори негов в мача. Малко преди края на полувремето Мурад Салим направи резултата 4:0.
През второто полувреме силите на "Спартак" (Плевен) стигнаха за почетно попадение, което падна в 70-ата минута, а негов автор стана Светльо Златарев от дузпа.
Двубоят на юношите старша възраст бе наблюдаван от целия представителен отбор на соколите, заедно с спортно-техническия щаб.
В следващия кръг "Спартак 1918" гостува на градския съперник "Черно море", като срещата е в неделя от 17,30 на стадиона под Аспаруховия мост.
Съставът "Спартак 1918": Ст. Вълчев, Д. Атанасов (67 - В. Денчев), К. Иванов, М. Бекяров, Кр. Радев (77 – Ив. Маринов), Ф. Костадинов, Г. Димитров, М. Салим, Сл. Събков, Д. Дяков, Ас. Станчев.