"Черноморец-Поморие" ще търси реванш срещу "Калиакра"

Младите футболисти са настроени да вземат реванш за нещастната си загуба с 0:1 в Каварна през есента, когато получиха гол минута преди края след спорно съдийско отсъждане. Попадение на поморийските "акули" още в 3-ата минута пък не беше зачетено, без да стане ясно защо.

Домакините в предстоящия морски сблъсък са допълнително амбицирани за победа и заради факта, че "Калиакра" е един от основните претенденти за промоция в "А" група. Във временното класиране преди 17-ия кръг от първенството на Източна "Б" група "Черноморец-Поморие" заема 5-о място с актив от 25 точки, а тимът от Каварна е втори с 30 точки.

Петър Хубчев изпитва най-сериозни кадрови притеснения в атаката, която ще се води отново от 16-годишния Живко Петков, след като Тодорин Димитров още не е възстановен от травмата си в глезена. В последния момент ще се решава дали Венелин Филипов да играе на обезболяваща инжекция. Халфът страда от проблем с възпален нерв в гръбната мускулатура.