Поморие и Нефтохимик завършиха при резултат 1:1. Снимка Пресцентър ОФК Поморие

Отборът на ОФК "Поморие" изтърва трите точки в морското дерби с "Нефтохимик" - Бургас. Срещата се игра на стадиона в Несебър, където поморийци домакинстват двубоите си този сезон. Срещата завърши при резултат 1:1. Двата отбора показаха динамичен футбол.
Поморийци откриха резултата във 11-та минута след центриране от корнер и гол с глава отбелязан от Ахмед Ахмедов. Постепенно мачът се изравни, като гостите от Бургас направиха доста остри контраатаки. В същото време домакините можеха да удвоят след опасни влизания на Ахмедов и Бекир Расим.

През втората част срещата започна нервно, като играта бе накъсана и двата отбора търсеха път към гола. "Поморие" допусна грешки в защита, които позволиха на бургазлии да застрашат вратата на Теменлиев. Момчетата на треньора Веселин Бранимиров в същото време
осъществиха няколко добри атаки и успяха да ударят дори и гредата. В последната минута бе отсъдена дузпа в полза на "Нефтохимик", а Даниел Стоянов я превърна вгол. До края на срещата нямаше време за нищо повече и от двата отбора.

Следваща среща за отбора на ОФК "Поморие" е гостуване на ПФК "Черноморец" - Балчик на 28-и апри, събота, от 17:00 часа.