DSC_3197

DSC_3197

Стартира конното състезание за "Купа Бургас" на форума са Българската федерация по конен спорт, бургаският клуб "Хан Крум" и под патронажа на общинаDSC_3185 Бургас. Той бе официално открит от главния секретар на федерацията Тодор Шейтанов (на втората снимка вдясно) и заместник кмета Красимир Стойчев (вляво). Това състезание е с награден фонд от 12 000 лева и в него участват всички национални състезатели, Стотиците бургазлии, дошли да се насладят на единствения спорт, в който участват съвместно състезател и животно, не спестиха аплодисментите си за участниците В изпитание №11 по прескачане на препятствия участваха 13 двойки. Височината на паркурите бе 1.25 метра.DSC_3187 Двамата състезатели излизаха заедно на терена. Първият състезател започваше да прескача паркурите, а другият го следеше и в случай, че съотборникът му събореше паркура, той веднага се включваше в състезанието от мястото на събарянето и продължаваше прескачането. Най-добре в тази дисциплина се представиха Светлозар Славчев с кон Канада и съотборникът му Недко Гайдаров с кон Чародей (на последната снимка).DSC_3256 Те постигнаха максималния брой точки - 36 за 114,56 сек. На второ място се класира тандемът Сияна Цончева с кон Проми Модел и Аспарух Атанасов с кон Зимбанур, а на трето място Красина Кръстева с кон Ел Ша Бу и Кристиян Вълев с кон Чинк Ван Беркенброг. Купите на победителите връчи заместник кмета Красимир Стойчев. Утре състезанието продължава.