Тимът на "Созопол" стана трети в Европа България бе представена от юношестския отбор на ФК "Созопол" и детския отбор на "Славия" - София.

В оспорваната надпревара с 158 отбора созополските футболисти станаха трети, като оставиха зад себе си футболистите на Уелс. На финалите младите футболисти победиха един от 37-те отбора, с които Германия се представя в турнира. Първото и второто място заеха отбори на Германия и Румъния.

Созополските футболисти получиха поканата за участие от сроден футболен клуб от Кьолн, Германия. Участието им в турнира бе спонсорирано от община Созопол.

Треньорът Стоян Георгиев подари купата и сребърния медал от престижния турнир на кмета Панайот Рейзи, който е президент на футболния клуб и му благодари за оказаната морална и финансова подкрепа. Стоян Георгиев е треньор на 80 футболисти, трениращи в три групи – подготвителна, детски отбор и юноши младша възраст.