Ветераните на "Черноморец-Бургас" на финал В първия мач от полуфинала "Черноморец" се наложи у дома с 3:0 след хеттрик на Васил Банов.

На реванша в Шумен днес единствения гол отбеляза Илия Груев с глава в 38-мата минута. Петър Хубчев пък блесна с решаваща асистенция. Централният защитник се включи в атака по десния фланг, откъдето центрира перфектно и Груев порази мрежата с удар в обратния ъгъл. И след почивката гостите продължиха да доминират, но пропуски на Малин Орачев и Йоско Йосков ги лишиха от по-убедителна победа. От състава на победителите отсъстваха контузеният капитан Владо Стоянов и Красимир Балъков, който беше ангажиран с тренировка на представителния състав.

На финала бургаските ветерани ще се изправят срещу шампиона от миналия сезон "Левски". Регламентът предвижда спора за титлата да се реши в един мач на неутрален терен. Кога и къде ще се срещнат двата отбора ще се реши утре.