Basket2

Basket2

Баскетбол: "Левски" победи "Черно море" във Варна

Георги Давидов от "Черно море" също завърши с "дабъл-дабъл" – 17 точки и 11 борби.

Гостите започнаха отлично срещата и с три тройки - две на Аарън Харпър и една на Златин Георгиев, поведоха с 9:2. След четири минути игра "Левски" успя да поведе с 10 точки разлика при 18:8. Домакините допускаха много грешки в атака, но все пак с тройка на Васил Кьосев минута преди края на частта успяха да намалят изоставането си до 7 точки - 19:26, а преди втората четвърт резултатът бе 21:27 в полза на гостите.
В началото на втората четвърт играта бе изключително оспорвана и само грешките в подкошието при атаките на домакините не им позволиха за изравнят и дори да поведат в резултата. Играта на гостите също не блестеше и баскетболистите на "Левски" допускаха грешки в атака, но поддържаха аванса си. С тройка на Васил Кьосев 1.22 минути преди почивката домакините успяха да намалят пасива си на 4 точки - 33:37. Последваха поредни точки на Джими Хънт и Симеон Илиев и домакините изравниха при 37:37 23.9 секунди преди края на втората част. Аарън Харпър обаче с тройка в последните секунди на втората четвърт фиксира резултата на почивката - 40:37 за Левски.
За минута и половина игра след почивката домакините успяха да поведат за първи път в срещата при 41:40 след кош на Джими Хънт. Гостите отвърнаха с 6 поредни точки и отново поведоха при 46:41. Чрез кош на Пламен Алексиев домакините успяха да изравнят при 46:46. Черно море поведе с кош на Хънт, а четири минути преди края на третата част домакините успяха да поведат с 6 точки - 54:48. Гостите изравниха при 56 равни и след още едно равенство при 59:59, преди последната част Левски водеше с 2 точки – 61:59.
Последната четвърт бе изключително оспорвана и резултатът се движеше точка за точка, като двата отбора постоянно сменяха водачеството. До средата на последната част резултатът бе изравняван 4 пъти, а домакините водеха само с точка - 72:71. Резултатът бе изравнен още един път при 75:75, след което всичко на игрището бе игра на нерви. Джарет Хоуел реализира тройка за "Левски" 17 секунди преди края на мача и гостите поведоха с 80:78.
След коша последва сблъсък между Васил Кьосев и Аарън Харпър и двамата бяха отстранени от игра. Гостите се ориентираха по-добре в последните секунди и успяха макар и много трудно да спечелят победата, информира БТА.
"Черно море" - "Левски" - 78:82 /21:28, 16:12, 22:21, 19:21/ зала "Конгресна", Дворец на културата и спорта; зрители - 500; съдии - Искрен Манолов, Ивайло Ресиловски и Иван Николов;  най-резултатни: Черно море: Васил Кьосев - 18 точки, Левски: Аарън Харпър - 24 точки