DSC_4750

DSC_4750

Бургас домакинства турнир по стрийтбол Турнирът ще се проведе на 26 юни. Участниците ще бъдат разделени в четири възрастови групи: до 12 години, до 15, до 18 и над 18.

"Каним и не толкова младите приятели на баскетбола да дойдат, за да поиграем заедно и да дадем пример на малките", заяви Веселин Караниколов – представител на баскетболната ни федерация в Бургаска област.

Турнирът ще започне в 10.00 часа с демонстративен мач между Община Бургас и журналистите. Присъствието си потвърди лично изпълнителният директор, а понастоящем и президент на БФБ - Георги Глушков.

Ще се играе в отбори по трима души, на 8 коша, разположени на площад "Тройката" – зад паметника Альоша.

Записването ще става в неделя от 08.30 до 09.30 часа, на място, срещу документ за самоличност. Очаква се в състезанието да вземат участие деца от Бургас, Ямбол и Сливен.

Финалите на държавното първенство по баскетбол са насрочени за 16 юли в София. Миналата година бургаски отбори, класирали се нагоре след регионалния турнир, спечелиха в столицата едно първо и две втори места.