Поморийци загубиха двубоя, който се игра в Несебър. Снимка ОФК Поморие

Отборът на ОФК "Поморие" завърши на равно в последното си домакинство във Втора професионална лига. Възпитаниците на старши треньора Веселин Бранимиров завършиха 2:2 срещу гостите от ПФК "Ботев" - Гълъбово.

"Поморие" поведе в 18-та минута след като Стоян Кижев засече с глава центриране от корнер за 1:0. До края на полувремето гостите можеха да изравнят, но Ташев удари дясната греда.

В 58-та минута Бекир Расим изпълни чудесен фаул пращайки топката в долния десен ъгъл за 2:0. В 65-та минута Иван Бинков от "Ботев" остана сам срещу вратаря на "Поморие" и не сгреши за 2:1. През 72-та минута Теодор Стефанов можеше да реши всичко в мача, но излязъл очи в очи с Колев нацели дясната греда. 120 секунди по-късно Методи Костов направи 2:2 след точен удар с глава.

Следваща среща на ОФК "Поморие" е гостуване на ПФК "Кариана" - Ерден, на 23-ти май, четвъртък, от 17:00 часа.