Liga

Liga

Сладка загуба от Русия, на финала на Световната лига сме

имаха нужда от само два гейма, за да се класират на финалите на турнира в Полша. Българите ги постигнаха и така със сигурност няма да са най-слабият втори отбор в групите, който няма да се класира за финалите на състезанието. След срещата между Италия и Куба ще стане ясно и кой е той - кубинците или Сърбия. Иначе в днешния двубой загубихме от Русия с 14:25, 25:22, 13:25, 25:23, 12:15 в отделните части. Особено първият гейм беше катастрофален, като от него по нищо не личеше, че сме нанесли първа загуба на Русия в групата. Във втория гейм нещата бяха по-добре и след три поредни атаки на Алексиев, поведохме с 5:4. След последвали равностойни минути, отново атака на Алексиев затвори гейма в наша полза - 25:23. В третия гейм обаче, непостоянството на българския тим в последно време отново се появи и този път загубихме частта на 13 точки. Волков и компания обаче не използваха моментното си превъзходство, за да победят и след 25:22 в наша полза залата във Варна изригна от постигнатата цел - класиране на финалите в Гданск. В тайбрека руснаците дръпнаха с пет точки и макар Казийски и компания да опитаха да се върнат в гейма, в крайна сметка отстъпиха с 12:15.