Tanci2

Tanci2

Таланти от Несебър спечелиха турнир в Русе

ги ученици от СОУ "Любен Каравелов" -  Несебър, състезаващи се от името на клуба по спортни танци "Несебър" в Открития турнир по спортни танци "Русе 2011". Той се проведе под патронажа и за купата на кмета на Русе - Пламен Стоилов и бе организиран от Българската федерация по спортни танци, Област Русе, Община Русе и клуб по спортни танци "Настроение" и в него участваха 107 танцови двойки от цялата страна.

От 11 двойки в клас "11 Е" Иван Кронев и Анна-Мария Жечева финишираха трети, а Дейвид Йовчев - Ивон Иванова и Станислав Иванов - Григория Николова са съответно четвърти и седми.

За пореден път в клас "11Е" на върха се изкачиха Тодор Тодоров и Лорета Добрева. В клас "11D"  до почетната стълбичка стигнаха Симеон Георгиев (Несебър) и Мари-Никол Маркова (Поморие), заемайки второ място. Филип Кершер - Анна-Никол Антонова завършиха седми, а Антоан Лямов - Кристиана Щерионова – девети.

Конкуренцията беше най-голяма в клас "13 D", където за призовите места спориха 14 двойки. Кристиан Диамандиев – Теодора Коцева спечелиха първото място, а Иван  Петров и Надя Янева - третото.

В надпревара с 6 двойки Самуил Лечев и София Коларова се класираха трети в клас "13 С", а Димитър Георгиев и Йоана Хаджиева финишираха седми в клас "15 С".