Elha_Troykata

Трима спортисти палят елхата в Бургас площад "Тройката" на 6-ти декември, от 18.00 часа. В чест на обявяването на Бургас за "Европейски град на спорта 2015" кметът на общината Димитър Николов покани трима млади състезатели да включат заедно с него празничното осветление на града.

Спортистите, които ще запалят елхата са: Ана Димитрова Праматарова - лека атлетика. Представител на град Бургас и България в Европейските летни игри на Спешъл олимпикс тази година в Антверпен, Белгия. Там Ани спечели златен медал на дълъг скок, сребърен медал на 100 м. гладко бягане и сребърен медал на щафета 4 х 100 гладко бягане.
Камелия Колева - състезателка по ушу. Трикратна световна и трикратна европейска шампионка по китайското бойно изкуство Ушу. Притежава 50 медала от републикански първенства. През 2014 г. Камелия Колева спечели 2 златни медала от Европейското първенство по ушу в Букурещ, 6-та е на Световно първенство и 7-ма на Младежката Олимпиада в китайския град Нанджин.
Данаил Славчев - състезател по плуване. В колекцията си Данаил притежава две балкански титли, 2 пъти е балкански вицешампион и 2 пъти бронзов медалист на Балкански игри. Националните му титли са над 40. Също като Камелия, Данаил достойно представи Бургас и страната на Младежките олимпийски игри в Нанджин тази година.